Program WIIS POLAND – NGC Women Mentoring Program 2022-2023

Program WIIS POLAND – NGC Women Mentoring Program 2022-2023 jest skierowany do studentek oraz młodych absolwentek kierunków STEM (science, technology, engineering and mathematics) z polskich uczelni, zainteresowanych kontynuowaniem swojej przyszłej kariery w obszarze bezpieczeństwa międzynarodowego, obronności i pokoju. Program ma na celu zgromadzić 10 utalentowanych uczestniczek oraz 10 doświadczonych mentorek podczas trwającego 12 miesięcy kursu, opartego na indywidualnym mentoringu, szkoleniach umiejętności, wizytach studyjnych oraz uczestnictwie w Warsaw Security Forum 2023.

Celem programu jest zapewnienie uczestniczkom narzędzi i sieci, niezbędnych do skutecznego poruszania się w świecie międzynarodowego bezpieczeństwa i obrony, a także do pokonywania wyzwań, przed którymi stają kobiety w tych obszarach. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez współpracę studentek i absolwentek kierunków STEM z doświadczonymi mentorkami w czasie 10 godzin indywidualnych sesji mentoringowych, pomagających uczestniczkom w pokonywaniu przeszkód i nabraniu pewności siebie. Dodatkowo zostanie zorganizowana seria 3 sesji szkoleniowych, odbywających się zarówno na żywo, jak i online, a skupiających się na rozwoju umiejętności osobistych (m.in. wystąpienia publiczne, przywództwo kobiet, myślenie projektowe itp.). Program zakończy się udziałem podopiecznych i ich mentorek w Warsaw Security Forum 2023.

Program Mentoringowy dla Kobiet 2022-2023 to program w pełni stypendialny, co oznacza, że koszty udziału w programie, a także koszty wyżywienia dla wszystkich uczestniczek zostaną pokryte.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy