KATEDRA

Katedra Amerykanistyki i Mass Mediów na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego

OPIS

Logotyp koła naukowego

Koło Naukowe Amerykanistyki i Mediów działa przy Katedrze Amerykanistyki i Mass Mediów na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ od 2006 roku. Koło skupia studentów i studentki studiów licencjackich i magisterskich, którzy są zainteresowani szeroko pojętą tematyką Stanów Zjednoczonych, Kanady i mediów w różnych ujęciach, od polityki, przez kulturę, problemy społeczne czy historię.

Członkowie i Członkinie Koła sami decydują w którą stronę ono idzie. Nie brakuje jednak pewnych stałych wydarzeń przez nas organizowanych na wydziale – Święto Dziękczynienia (Thanksgiving Day), Noc Oscarowa.

Zapraszamy Wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o Ameryce Północnej oraz mediach, zrealizować swoje pomysły czy po prostu pobyć w gronie osób o podobnych zainteresowaniach!

Nasze działania:

• Osoby należące do Koła biorą udział w wielu konferencjach naukowych, których tematyka skupia się wokół Ameryki Północnej;
  • Sami także organizujemy konferencje i bierzemy udział w projektach naukowych, np. projekt naukowy zorganizowany przez Koło na przełomie maja i czerwca w 2023 roku, pt. Wielokulturowość i problemy mniejszości – poznawanie innego – innej”;
  • Spotykamy się nie tylko na wydziale, ale także „nieformalnie” poza nim, żeby bardziej się poznać i zintegrować;
  • Spotkania Koła odbywają się stacjonarnie, zdalnie lub hybrydowo;
  • Pomagamy/uczestniczymy w organizacji niektórych działań Katedry Amerykanistyki i Mass Mediów, np. podczas spotkania z Ambasadorem USA w Polsce;
  • Tworzymy media społecznościowe naszego Koła;
  • Współpracujemy z Wydziałową Radą Samorządu Studentów, np. przy organizacji promocji Kół Naukowych na wydziale; lub z innymi Kołami Naukowymi – pomaga to w nawiązywaniu nowych znajomości.

Głównymi celami Koła są: pogłębianie i rozwijanie zainteresowań naukowych studentów i studentek; integracja Członków i Członkiń Koła, a także ich aktywizacja w środowisku naukowym; pogłębianie współpracy z ośrodkami naukowymi, które zajmują się badaniami nad Ameryką Północną; popularyzacja wiedzy z zakresu polityki, historii, kultury i mediów USA i Kanady; rozwijanie wśród studentów umiejętności zarządzania zespołem i projektami.

Zapraszamy wszystkich Zainteresowanych dołączeniem do Koła do skontaktowania się z Nami! Możecie wysyłać, np. wiadomość na Facebooku, Instagramie lub bezpośrednio do Członka/Członkini naszego Zarządu! :)

Wybrane konferencje studencko – doktoranckie:

• 2011 – Stany Zjednoczone wobec Afryki i Półwyspu Arabskiego;
  • 2012 – Stany Zjednoczone za prezydentury Baracka Obamy. Podsumowanie;
  • 2013 – Stany Zjednoczone w XXI wieku;
  • 2014 – Nowe Media w XXI wieku;
  • 2015 – Problemy pogranicza amerykańsko – meksykańskiego;
  • 2017 – Inny – media – przemoc;
  • 2023 – Wielokulturowość i problemy mniejszości – poznawanie innego/innej.

KONTAKTEM Z ZARZĄDEM

LINKI ZEWNĘTRZNE

GALERIA ZDJĘĆ

Kolega i koleżanka pozują do zdjęcia lekko uśmiechnięci w zimowych ubraniach. W oddali duży baner z niebieskim tłem z Joe Bidenem.
Student i pani stoją obok siebie lekko uśmiechnięci. Pomiędzy nimi duży niebiesko-czerwony rollup z logiem Koła.
Trzy uśmiechnięte dziewczyny w letnich strojach pozują do zdjęcia. W tle różowe balony i brokat.
Dwie uśmiechnięte dziewczyny obok siebie z „bearpongiem” na głowach. W tle przestrzeń Wydziału i stoisko informacyjne.
Grupa uśmiechniętych studentów i studentek pozujących do zdjęcia. W tle brama, za bramą zielone drzewa i budynek Ambasady Kanadyjskiej.
Grupa studentów i studentek pozujący do zdjęcia. Dwójka kuca, dwójka leży. W tle czerwony ekran z napisem „Canada”.
Młodzi ludzie pozujący do zdjęcia z Ambasadorem. W tle grupa studentów w wielkiej Sali.
Student, studentka i Wykładowczyni stoją z flagami USA i Kanady uśmiechając się. Przed nimi biurko z materiałami promocyjnymi.
Duża grupa studentów i studentek uśmiechając się pozują do zdjęcia. Przed nimi duże biurko z krzesłami.
Grupa studentów i studentek lekko uśmiechniętych. Siedzą przy stoliku w restauracji.