Dodatkowe 7 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Nauki

Kolejne dziewięć projektów naukowców UŁ, na łączną kwotę 7 338 101 zł, otrzymało dofinansowanie z listy rezerwowej NCN.

Logotyp Narodowego Centrum Nauki

Dotacje otrzymali:

Rola kontekstu kognitywnego w wykładni językowej prawa. Program OPUS 25
367 259 zł

Możliwości i kierunki ograniczania mobilności przestrzennej w dużych miastach w Polsce – co zostało z zachowań transportowych po ograniczeniach pandemicznych. OPUS 25
235 216 zł

Zrównoważony wpływ przedsiębiorstw: raportowanie i atestacja. OPUS 25
439 760 zł

Efektywność środków tymczasowych w sporach międzypaństwowych. PRELUDIUM 22
137 985 zł

Opracowanie zdalnego systemu wizyjnego dla teleskopów czerenkowskich. PRELUDIUM 22
89 060 zł

Wpływ obróbki termicznej na skład chemiczny i aktywność biologiczną nasion rokitnika zwyczajnego (Hippophae rhamnoides L.). PRELUDIUM 22
209 901 zł

Biografia i akademickie imaginarum. Polska diaspora intelektualna w autobiografiach uczonych-migrantów. SONATA BIS 13
1 787 056 zł

Więcej o projekcie

Doświadczanie gier wideo w przekładzie: model recepcyjny. SONATA BIS 13
1 095 864 zł

Przeczytaj wpis o prof. Mikołaju Deckercie w cyklu Nauka Inspiruje

Zdjęcie portretowe prof. Deckerta

Określenie fenomenologicznych parametrów kwantowej grawitacji poprzez kombinację obserwacji promieniowania gamma bardzo wysokich energii oraz modelowania emisji źródeł astrofizycznych. MAESTRO 15
2 976 000 zł

Obejrzyj materiał filmowy o wcześniejszych badaniach prof. Juliana Sitarka

Kolejne granty

Wcześniej informowaliśmy o pozyskaniu prawie 15 mln. zł na swoje projekty przez nukowców i naukowczynie Uniwersytetu Łódzkiego z programów NCN. Gratulujemy sukcesów i życzymy owocnych badań!

Opracowanie danych: Eliza Wróblewska-Palmowska (Centrum Nauki)
Redakcja: Michał Gruda (Centrum Komunikacji i PR)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.