International Staff Week na UŁ

Uniwersytet Łódzki, przez kilka dni, był światowym centrum szkolenia z umiędzynarodowienia. Zakończył się International Staff Week – wydarzenie dla 20 pracowników uczelni partnerskich reprezentujących 12 krajów. Tematem przewodnim szkolenia była internacjonalizacja uczelni wyższych na wielu poziomach, z różnych perspektyw i w odmiennych kulturach (“New scenarios of internationalization – recognising needs, facing challenges, designing solutions”).

W International Staff Week na Uniwersyetcie Łódzkim uczestniczyli reprezentaci z 12 krajów: Ukraina, Dominikana, Finlandia, Bułgaria, Irlandia, Turcja, Hiszpania, Rumunia, Belgia, Węgry, Chorwacja, Czarnogóra.

W programie spotkania znalazały się zagadnienia:

• Sieć Uniwersytetów Europejskich
  • Internacjonalizacja w dobie cyfryzacji
  • Komunikacja z pokoleniem Z
  • Potrzeby studentów – jak je rozpoznać?
  • Blended Intensive Programmes (BIP)

Zapoznanie się jednostkami UŁ

zdjęcie grupowe uczestników programu(fot. Maciej Andrzejewski, CKiPR)

Przez pięć intensywnych dni, od 29 maja do 2 czerwca, uczestnicy International Staff Week zapoznawali się z dobrymi praktykami różnorodnych jednostek UŁ:

Bogaty program – warsztaty, spotkania integracyjne, zadowoleni uczestnicy

Program obfitował w sesje, warsztaty, pracę w grupach oraz spotkania integracyjne, dzięki czemu świetna atmosfera utrzymywała się przez cały czas i zawiązało się wiele przyjaźni. Nie zabrakło także przestrzeni na  wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach Łodzi oraz wspólnego obiadu.

Tak spotkanie oceniają uczestnicy:

Dziękuję wszystkim! To było bardzo dobrze zorganizowane spotkanie, zarówno pod względem praktycznym, jak i merytorycznym (...) To była prawdziwa przyjemność być częścią tej grupy

– Elke Lingier z University of Antwerp (Belgium)

Jest tak wiele rzeczy, które wyniosłam z naszego pobytu w Łodzi, ale przede wszystkim jestem wdzięczna i czuję podekscytowanie. (...) Otwarte powitanie i uczciwe podejście zapewniły zaangażowanie i dyskusję na najwyższym poziomie. Po tym wydarzeniu czuję się bardziej pewnie, mając świadomość, że w całej Europie, a nawet poza nią, stoimy przed tymi samymi wyzwaniami, ale wszystko, co musimy zrobić, to nawiązać kontakt i współpracę, starając się rozwiązać problemy, które pojawiają się w nowych światach

– Kathy Bradley z University College Cork (Ireland)

To już drugie tego typu wydarzenie, od czasów pandemii, zorganizowane przez Biuro Współpracy z Zagranicą. Liczymy, że za rok spotkamy się z kolejnymi specjalistami umiędzynarodowienia.

Fotorelacja z International Staff Week 2023

Materiał: Biuro Współpracy z Zagranicą