Konkurs na doktoranta w projekcie NCN 'Polityka zakonna. Władza i status w zakonach. Badanie empiryczne polskiego monastycyzmu'

Nazwa jednostki: WSMiP UŁ

Nazwa stanowiska: Doktorant – stypendysta

Typ konkursu NCN: OPUS

Termin składania ofert: 4 września 2022, 23:59

Forma składania ofert: e-mail

Wymagania:
1. Ukończone studia II stopnia z dziedziny nauk społecznych lub humanistycznych, optymalnie na kierunkach: politologia, socjologia, psychologia, zarządzanie, etnografia, religioznawstwo lub pokrewne.
2. Dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca rozumienie tekstów naukowych
3. Gotowość do pracy w terenie (pobyty w klasztorach).
4. Znajomość metod badawczych nauk społecznych, w szczególności jakościowej analizy danych.
5. Spełnienie wymagań NCN opisanych w „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki”, stanowiącym załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r. (zwanym dalej Regulaminem).

Opis zadań:
Udział w realizacji projektu „Polityka zakonna: władza i status w zakonach. Badanie empiryczne polskiego monastycyzmu” (streszczenie na stronach NCN: projekty.ncn.gov.pl/index.php,
w szczególności:
– gromadzenie i analiza źródeł i literatury przedmiotu
– wyjazdy terenowe w celu gromadzenia danych (wywiady i obserwacje we wspólnotach zakonnych);
– wspomagana komputerowo analiza danych (CAQDA);
– przygotowywanie raportów z prowadzonych badań, publikacji naukowych, prezentacja wyników na konferencjach oraz inne formy upowszechniania wyników.

Warunki zatrudnienia:
Stypendium w ramach grantu NCN (OPUS-19): 4000zł/mies. (brutto) przez 33 miesiące, następnie zgodnie ze stawką dla słuchaczy Szkół Doktorskich Uniwersytetu Łódzkiego.
Warunkiem uzyskania stypendium jest wybranie kandydata przez komisję stypendialną w ramach procedury opisanej w Regulaminie, a następnie przyjęcie do Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Dodatkowe informacje:
Stypendium zostanie przyznane na podstawie decyzji Komisji stypendialnej działającej w oparciu o Regulamin. Komisja może przeprowadzić z kandydatami rozmowy kwalifikacyjne. Zwycięski kandydat lub kandydatka musi następnie przejść pomyślnie rekrutację do Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UŁ.
Uniwersytet Łódzki zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.
Prosimy o zapoznanie się z:
– streszczeniem projektu badawczego, dostępnym na stronach NCN: projekty.ncn.gov.pl/index.php
– „Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki”, stanowiącym załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.
– informacjami o rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Wymagane dokumenty:
– życiorys ze zdjęciem
– odpis dyplomu magisterskiego
– wykaz dorobku i osiągnięć naukowych, w szczególności wskazanych w Regulaminie jako kryteria rekrutacji (publikacje naukowe, staże, szkolenia, warsztaty, udział w projektach), wraz z ewentualnymi dokumentami potwierdzającymi te osiągnięcia
– list motywacyjny do kierownika projektu określający zainteresowania badawcze i kompetencje do realizacji zadań określonych w projekcie badawczym
– zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 Dz.U. Nr 133, Poz. 833).
Zgłoszenie, zawierające powyższe dokumenty, należy wysłać na adres kierownika projektu, prof. UŁ dr hab. Macieja Potza, e-mail: maciej.potz@wsmip.uni.lodz.pl. Na ten adres można także kierować wszelkie pytania związane z projektem.