Podsumowanie programu „Zdolny uczeń – świetny student” na WZ i WSMiP

10 czerwca 2024 r. odbyło się wspólne seminarium podsumowujące VII edycję Programu „Zdolny uczeń – świetny student” Wydziału Zarządzania UŁ i Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ.

Seminarium rozpoczęło się od wystąpienia koordynatorki programu na Wydziale Zarządzania UŁ dr Marzeny Syper-Jędrzejak z Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi UŁ, która powitała uczestników programu i ich mentorów.

Następnie wraz z prorektorem UŁ ds. studentów i jakości kształcenia – dr. hab. Robertem Zakrzewskim, prof. UŁ, oraz koordynatorką programu na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ  dr Joanną Ciesielską-Klikowską z Katedry Studiów Azjatyckich UŁ pogratulowali uczestnikom ukończenia programu. Wręczono dyplomy i podziękowania dla uczniów i nauczycieli szkolnych.

Dyplomy odebrali również obecni na uroczystości mentorzy z Wydziału Zarządzania UŁ: dr hab. Marek Matejun, prof. UŁ, dr Jolanta Bieńkowska, dr Justyna Bogołębska, dr Piotr Sosnowski i mentorzy z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ: prof. dr hab. Paweł Bryła, dr Paweł Stępień, dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, prof. UŁ

Wyrazy uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację programu „Zdolny Uczeń-Świetny Student” przekazały również Prodziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Małgorzata Striker i Prodziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Agnieszka Kisztelińska-Węgrzyńska,prof. UŁ.

W części merytorycznej seminarium swoje referaty i prezentacje zaprezentowało sześciu uczniów, którzy zrealizowali swoje projekty na Wydziale Zarządzania UŁ i pięciu uczniów, którzy zrealizowali swoje projekty na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ.

Tematy prac dotyczyły różnorodnych i bardzo interesujących kwestii, m.in. sieci neuronowych i ich zastosowania w medycynie, koncepcji Marketingu MIX, polskiej polityki zagranicznej w latach 1918-2023, chatbotów w branży mody, uczestnictwa wyborczego młodych Polaków czy systemu prawnego Unii Europejskiej.

Podczas prezentacji wielokrotnie wybrzmiewały brawa oraz podziękowania dla mentorów uczniów-nauczycieli akademickich.

Seminarium zakończyło wystąpienie dr hab. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, prof. UŁ, który zacytował słowa kanclerza Jana Zamoyskiego wypowiedziane ponad 400 lat temu:

„Takie będą Rzeczypospolitej, jakie ich młodzieży chowanie”

Ta znakomita sentencja mimo upływu lat nie straciła na aktualności. Kształtowanie młodych pokoleń jest szczególnym zadaniem, natomiast młode pokolenia, które mają szansę stać się przyszłą elitą obywatelską, muszą pamiętać o obowiązku służenia nie tylko sobie ale przede wszystkim Rzeczpospolitej Polskiej
- podkreślał dr hab. Przemysław Żurawskie vel Grajewski, prof. UŁ