Projekt Koła Naukowego Awangardystów (MSK) laureatem stypendium Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD)

W połowie czerwca br. nadeszła z Bonn radosna nowina o przyznaniu Kołu Naukowemu Awangardystów, działającemu przy kierunku Międzynarodowe Studia Kulturowe, stypendium na podróż grupową do Niemiec.

logotyp daadNiemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) wyróżniła projekt Koła zatytułowany „Polsko-niemieckie stosunki kulturowe po roku 1945”, który zostanie zrealizowany w listopadzie 2024 roku w następujących miastach: Frankfurt (Oder), Berlin, Lipsk i Drezno przez 14 wyróżnionych nagrodą studentek/studentów Wydziału oraz opiekuna Koła – dr Ernesta Kuczyńskiego.
Obecnie trwa podpisywanie porozumienia między Centrum Nauki UŁ a Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej (DAAD), zaś w miesiącach letnich ruszą przygotowania merytoryczne związane z realizacją projektu.

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej to największa na świecie organizacja stypendialna wspierająca międzynarodową wymianę studentów i naukowców. Powstała z inicjatywy studentów w 1925 roku i rozwinęła się w stowarzyszenie niemieckich szkół wyższych i organizacji studenckich. Dziś wspiera studentów i naukowców na całym świecie i działa na rzecz  internacjonalizacji niemieckich uczelni.