Senat UŁ potępia atak na Ukrainę Сенат ЛУ засуджує напад на Україну

Senat Uniwersytetu Łódzkiego przyjął uchwałę potępiającą atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Senatorowie solidaryzują się z Narodem Ukrainy i wzywają społeczność UŁ do każdej możliwej formy pomocy. (Інформація українською мовою нижче)

My, Senat Uniwersytetu Łódzkiego, z całą mocą potępiamy bezprawną, brutalną i niczym nieusprawiedliwioną napaść Federacji Rosyjskiej na niepodległą, wolną i demokratyczną Ukrainę. Solidaryzujemy się z całym narodem ukraińskim w trudnym momencie walki o integralność państwa. Deklarujemy wsparcie dla naszych ukraińskich studentów, doktorantów, pracowników i słuchaczy oraz dla wszystkich, którzy w związku z rosyjską agresją go potrzebują. Zachęcamy społeczność Uniwersytetu Łódzkiego do aktywnego zaangażowania we wspieranie zweryfikowanych organizacji i inicjatyw zorientowanych na pomoc Ukrainie. Mając na uwadze, że dezinformacja jest bronią wykorzystywaną w trakcie wojny, przestrzegamy przed powielaniem informacji i apelujemy o rzetelne sprawdzanie ich źródeł.

Przewodnicząca Senatu UŁ

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego

Prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska

Ми, Сенат Лодзького університету, рішуче засуджуємо незаконний, жорстокий і невиправданий напад Російської Федерації на незалежну, вільну та демократичну Україну. Ми солідарні з усім українським народом у важкий час боротьби за цілісність держави. Ми заявляємо про підтримку нашим українським студентам, докторантам, співробітникам і студентам, а також усім, хто цього потребує у зв’язку з російською агресією. Ми закликаємо спільноту Лодзького університету активно долучатися до підтримки перевірених організацій та ініціатив, спрямованих на допомогу Україні. Зважаючи на те, що дезінформація є зброєю, яка використовується на війні, ми застерігаємо від поширення неперевіреної інформації та закликаємо до надійної перевірки її джерел.

Голова Сенату Лодзького університету

Ректор Лодзького університету