14 marca do udziału zaprosiliśmy przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Łodzi, dyrektorów liceów, nauczycieli oraz kadrę Uniwersytetu Łódzkiego. Omawiana tematyka skupiała się głównie na procedurach zachowania w poszczególnych sytuacjach zagrożenia terrorystycznego - między innymi w przypadku ataku masowego zabójcy, ataku z użyciem materiałów wybuchowych, niebezpiecznych przesyłek. Szkolenie zakończyło się blokiem poświęconym aktualnym zagrożeniom w sieci.
Z kolei 15 marca na Wydziale Studiów Międzynarodowych pojawili się uczniowie z liceów z województwa łódzkiego: Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. bp. Ignacego Krasickiego, Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych im. Armii Krajowej w Ostrowie, XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Ireny Sendlerowej w Łodzi, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr. 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, Liceum Ogólnokształcącego nr XVIII im. J. Śniadeckiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.
Dodatkowym elementem szkolenia było zorganizowanie przez uczniów klas mundurowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi pokazu epizodycznego dla uczestników. Prelegentem scenariusza i pokazu był były żołnierz weteran jednostki wojskowej GROM Paweł Kałdoński. Pokaz dotyczył sytuacji niecodziennej, zaplanowanej akcji terrorystycznej w UŁ, odbicia zakładników, ewakuacji z miejsca zdarzenia i udzielenia pomocy poszkodowanym.