„Tyci Gala Wdzięczności” II roku MSK (luty 2022)

Studenci II roku Międzynarodowych Studiów Kulturowych rozpoczęli na naszym Wydziale swoje kształcenie w trybie zdalnym, zaś w tym roku akademickim wielu z nich widziało się po raz pierwszy w życiu! Lecz mimo ciężkich czasów, w jakich przyszło pobierać nauki naszym studentom oraz studentkom, potrzeba samoorganizacji, jak i również integracji przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, iż to młode pokolenie postanowiło oddolnie zainicjować „Tyci Galę Wdzięczności”, która odbyła się 7 lutego 2022r. w miejscu zwanym „Cyrk Pod Zielonego Xsiężyca” mieszczący się przy ul. Piotrkowskiej 92.

„Pomysł był bardzo prosty – spotkajmy się i podziękujemy sobie nawzajem za to, co zrobiliśmy dla siebie na przestrzeni trwania studiów”- wspominali studenci z Koła Naukowego MSK Kulturą Nakręceni - organizatorzy tego wydarzenia.

Informacje o tej inicjatywie doszły do nas z postu umieszczonego na fanpage’u Kulturą Nakręconych, z którego możemy również się dowiedzieć dlaczego jest ważne, aby dawać sobie uznania na forum publicznym:

„Otóż bardzo buduje to poczucie własnej wartości, motywuje do działania jak i również przyjemnie jest zobaczyć i usłyszeć, że społeczność w jakiej się znajdujemy jest wdzięczna za to, co dla siebie robi, a praca i trud zostaje zauważona oraz doceniona. Dodatkowo wyżej wspomniane elementy w wyjątkowy sposób jednoczą ludzi. […] Uważamy, że obecnie jest za mało widoczna kultura, w której doceniamy siebie nawzajem za pozornie niewielkie rzeczy jakimi mogą być m.in. dbanie o interesy całego roku na stanowisku Starosty/Starostki. Zatem skoro czujemy jakoby kultura sukcesu przyćmiewała kulturę wdzięczności, to postanowiliśmy ją po prostu kultywować, tak jak najlepiej to potrafimy robić. Chcieliśmy pokazać również jak ważna jest kultura składania podziękowań, jak słowa docenienia naszej pracy przez innych mogą nas motywować. Włożyliśmy wszelkie starania, aby zwrócić uwagę studentów, że sukces nie jest jedyną drogą do spełnienia i satysfakcji.”

“Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni działaniami II roku MSK oraz serdecznie gratulujemy jak i również kibicujemy do podejmowania kolejnych kroków afirmujących życie akademickie!”

Źródło: