W 2024 r. dotychczasowa oferta studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji zwiększyła się o trzy nowo utworzone kierunki:
- obsługa prawna projektów finansowanych z funduszy unijnych i krajowych
- prawo nowych technologii - obsługa biznesu i sektora publicznego
- prawo finansów publicznych.
Rok wcześniej powołano na UŁ cztery nowe kierunki studiów podyplomowych:
- psychologia w biznesie (Wydział Nauk o Wychowaniu)
- audyt i charakterystyka energetyczna budynków (Wydział Zarządzania)
- zarządzanie dostępnością w praktyce
- FinTech (dwa ostatnie - Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny)
Na liście tegorocznych kierunków znajdują się te od lat niezmiennie cieszące się dużym zainteresowaniem, niepowtarzalne w skali kraju, jak chociażby prowadzona przez Wydział Filologiczny rehabilitacja zaburzeń głosu.
Szczegółowe informacje dotyczące terminów zapisów, wymaganych dokumentów, wykładowców, jak i opisy programów poszczególnych kierunków studiów można znaleźć na stronie studia podyplomowe 2024/2025.
Co ważne, nie wszystkie studia prowadzą rekrutację w systemie IRK – niezbędne dane można jednak wyszukać klikając w konkretne pozycje wymienione w tabeli zamieszczonej w linku powyżej. Prowadzą one do podstron studiów podyplomowych i odpowiadających im wydziałów.
Warto wiedzieć, że niektóre kierunki studiów podyplomowych oferują 10% zniżki dla absolwentów naszej uczelni. Na bieżąco aktualizowaną listę Wydziałów, które udzielają rabatów dla posiadaczy Karty Absolwenta na rok akademicki 2024/2025 znaleźć można na stronie Zniżki dla Absolwentów.
Studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim to niepowtarzalna szansa na rozwój i poszerzenie swoich kompetencji w konkretnie sprecyzowanym obszarze. Bogata oferta, sukcesywnie poszerzana z roku na rok oraz wykwalifikowani wykładowcy – eksperci i bardzo często praktycy – zapewniają doskonałe przygotowanie do zawodu i otwierają drogę do kariery w danej dziedzinie.
Michał Strzelec, Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcia: Bartosz Kałużny, CKiPR